Wybór leków na rzucanie palenia będzie zależeć od pacjenta i jego stylu życia - doradca udzieli porad i wyjaśni poprawne ich używanie. Bez względu na wybór środka, doradca będzie monitorował w trakcie sesji wsparcia działanie leków podczas rzucania palenia.

Champix.png

Champix (Wareniklina)

Champix to lek, który redukuje głód nikotynowy i powoduje nieprzyjemny smak i odczucia podczas palenia. Doradca wyda pacjentowi receptę na Champix, która zostanie zrealizowana przez wyznaczoną miejscową aptekę. Początkowo będzie to dwutygodniowy zapas. Przebieg całkowitego leczenia to dwanaście tygodni.

NRT.png

Nikotynowa terapia zastępcza (NRT)

Istnieje siedem rodzajów NRT (patrz zdjęcia). Zmniejszają one łaknienie papierosów i wszystkie są jednakowo skuteczne. Dwa różne środki mogą być używane w tym samym czasie. Doradca wyda pacjentowi receptę na NRT, która zostanie zrealizowana przez wyznaczoną miejscową aptekę. Z reguły jest to zaopatrzenie na jeden tydzień. Przebieg całkowitego leczenia trwa od ośmiu do dwunastu tygodni.

Man vaping.png

Elektroniczne papierosy (EC)

Jesteśmy przychylni EC, i zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wykorzystać EC przy rzucaniu palenia. Pacjenci dalej palący i stosujący e-papierosy, aby rzucić palenie, mogą w dalszym ciągu odbywać cotygodniowe wizyty w celu uzyskania pomocy doradcy. Nie możemy dostarczać EP, ponieważ nie są one licencjonowane do użytku jako środki pomocnicze w rzucaniu palenia. Doradca może omówić z pacjentem sposoby unikania tytoniu, radzenia sobie z łaknieniem nikotyny i jak zmniejszania dawki nikotyny w e-papierosach.UWAGA: Usługa dostępna wyłącznie dla palaczy mieszkających, pracującyc lub studiujących w Hackney