Istnieją 3 opcje dostępnej pomocy: działania we własnym zakresie, krótkoterminowego lub specjalistycznego wsparcia w rzucaniu palenia. Pacjent może w dowolnym momencie zmieniać dostępne mu opcje, jeśli uważa, że inna będzie dla niego korzystniejsza. Specjaliści są życzliwi i pomocni w zrywaniu z nałogiem nikotynowym,

Wizyty i pomoc dostępne są w ramach 12- tygodniowego programu rzucania palenia.

OPCJA 1

Opcja działania we własnym zakresie: Dla tych, którzy nie chcą odbywać cotygodniowych sesji rzucania palenia pod nadzorem wyspecjalizowanego doradcy - opcja rzucania palenia we własnym zakresie, korzystając z informacji zawartych na stronach naszej witryny; w tym porad dotyczących leków, wytyczania celów i radzenia sobie z bodźcami nawyku palenia. Możliwość wsparcia doradcy przez telefon, SMS lub e-mail (patrz opcja 2).

OPCJA 2

Opcja krótkoterminowego wsparcia: Opcja odpowiednia dla potrzebujących pomocy wyspecjalizowanego doradcy, którzy nie mają możliwości zobowiązania się do 12-tygodniowego specjalistycznego wsparcia. Nasi specjaliści są do dyspozycji przez telefon, e-mail lub podczas krótkich sesji. Pacjenci mogą uzyskać recepty na zakup nikotynowej terapii zastępczej, która jest pomocna w rzucaniu palenia. Minimalny wymóg to 2 wizyty indywidualne po pierwszej sesji wsparcia.

OPCJA 3

Cotygodniowe wsparcie specjalisty: Doradcy prowadzą 12-tygodniowy program wsparcia. Po pierwszej wizycie, pacjent będzie uczęszczał na sesje wsparcia (raz na tydzień), w czasie których może rozmawiać z doradcą na temat tego jak sobie daje radę, omawiać wszelkie napotkane trudności oraz otrzymać porady, wsparcie i leki. Ważne jest, aby uczestniczyć we wszystkich wizytach. Pierwsza sesja trwa zazwyczaj około 45 minut. Kolejne sesje trwają 10-20 minut.


Podczas pierwszej sesji krótkoterminowej lub sesji specjalistycznego wsparcia (Opcje 2 & 3):

  1. Doradca będzie zadawać pytania na temat nawyku palenia, zdrowia i stylu życia pacjenta, jak i preferowanego rodzaju leków na rzucanie palenia itd.

  2. Doradca pomoże pacjentowi ustalić dzień zerwania z nałogiem (datę, kiedy pacjent przestanie palić). Razem ustalą plan działania, aby przygotować się na ten dzień.

  3. Doradca sporządzi notatki i zapisze decyzję pacjenta.

Kontynuacja (Opcje 2 & 3):

Doradca skontaktuje się z pacjentem przez telefon/ e-mail/ tekst, jeśli ten nie stawi się na uzgodnione wizyty. Jeżeli po zerwaniu z nałogiem palenia i zakończeniu programu pacjent czuje, że może zacząć ponownie palić, istnieje opcja kontaktu z Poradnią Antynikotynową, aby uzyskać dalsze wsparcie pod numerem 0800 046 9946.

Leki na rzucanie palenia

Większość osób odnosi korzyści poprzez zastosowanie jednego z dostępnych leków pomocnych w rzucaniu palenia. Ich stosowanie sprawia, że pacjent ma czterokrotnie większe prawdopodobieństwo na odniesienie sukcesu. Więcej informacji na temat nikotynowej terapii zastępczej, Champix i elektronicznych papierosów znajduje się na następnej stronie.


UWAGA: Usługa dostępna wyłącznie dla palaczy mieszkających, pracującyc lub studiujących w Hackney