3 destek seçeneği vardır : Sigara içmeyi bırkmanıza yardıma Kendiniz,Kısa (Brief) ya da Uzman desteği. Eğer bu seçeneklerden bir diğerinin size daha iyi uygun olacağını düşünüyorsanız dilediğiniz zaman seçenekler arasında değişim yapabilirsiniz. Uzmanlar arkadaşca ve yardımcıdırlar ve sizin sigara içmeyen bir kişi olmanıza yardım ederler.

Sizi bir sigara içmeyi bırakma programında ard arda 12 haftaya kadar görebilirler ve desteklerler.

SEÇENEK 1
Kendi Kendinize Destek : Sigara içmeyi bırakmaya haftalık seanslarda bir Uzman Danışmanı görmek istemeyenler için, web sitemizdeki bilgileri kullanarak; ilaç kullanma hakkında tavsiye, hedeflerin koyulması ve tetiklemelrin idaresi dahil olaraktan kendinize ait Bırakma teşebbüsünü idare etmek için bu seçenek vardır. Beraber çalışmak için bir danışmandan destek için telefon, text veya e-posta seçenekleri de vardır.(bkz Seçenek 2).

SEÇENEK 2

Kısa Destek Seçeneği: Uzman bir Danışmandan yardıma ihtiyacı olan ancak zamanı veya 12 haftalık Uzman desteğine kendisini adayacak hareket kabiliyeti olmayan insanlar için. Uzmanlarımız telefon, e-posta, veya kısa uğrama seansları için mevcut olabilirler.Bırakmanıza yardım için Nikotin İkame Terapi reçeteleri alabilirsiniz. İlk destek seansından sonra en azından 2 yüz yüze seans gereklidir.

SEÇENEK 3

Haftalık Uzman desteği: Danışmanlar bir oniki haftalık destek programı yönetmektedirler. İlk randevunuzdan sonra, nasıl gittiğinizi, geçirdiğiniz zorlukları ve danışmanızdan tavsiye, teşvik ve ilaç alacağınız örüşebileceğiniz zaman olan destek seanslarınız olacaktır (haftada bir kere). Bütün randevulara gitmeniz önemlidir. İlk seans genellikle 45 dakika civarında sürmektedir. İzleyen seanslar 10-20 dakika sürmektedir.


İlk Kısa veya Uzman destek seanslarınız (Seçenekler 2 & 3):

  1. Danışman sigara içmeniz, sağlığınız ve hayat tarzınız, ne tip bir sigara içmeyi bıraktıracak ilaç kullanmak isteyebilirsiniz vs. gibi şeyler hakkında size sualler soracaktır.

  2. Danışmanınız bir bırakma günü koymanıza yardım edecektir (sigara içmeyi durduracağınız tarih). Bu güne hazırlanabilmeniz için bir harakat planını kabul edecekseniz.

  3. Danışmanınız notlar tutacak ve neye karar verdiğinizi kayıt edecekti

İzleme (Seçenekler 2 & 3):

Seanslara gelmezseniz danışman size will telefon edecek / email gönderecek / text atacaktır. Eğer, sigara içmeyi bıraktıktan ve programı tamamladıktan sonra tekrar sigara içmeyi hissetmeye başlarsanız, daha fazla destek için 0800 046 9946’den Hackney Sigara İçmeyi Bırak Hizmetini arayabilirsiniz.

Sigara içmeyi bırakma İlaçları

İnsanların birçoğu kişilere sigara içmeyi bırakma yardım için tasarlanan ilaçlardan birini kullanmaktan faydalanırlar. Bunları kullanmanız başaracağınızı dört kat daha olası yapmaktadır. Bilgiler Niktoin Ikame Terapisi, Champix ve elektronik sigara hakkındadır.


LÜTFEN DIKKAT: Bu hizmet sadece Hackney’de yaşayan, çalışan ve okuyan kişilere mevcuttur